Alfa Erkek Nasıl Olunur ?

4 dk


0
7 Paylaşım

alfa erkek nasıl olunur

Alfa erkek nasıl olunur, Alfa Erkek işi alır, Alfa Erkek tüm arkadaşlara sahiptir, Alfa Erkek tüm dikkati alır ve Alfa Erkek kızı alır.Alfa Erkek iseniz  kadınlar, eşler, hayat harikadır, ancak dışarıdan bakıyorsanız o kadar da iyi değildir. Hemen her şeye bakmak acı verici. 

Ve bu durumda, iki şeyden birini yapabilirsiniz:

  1. Vazgeç
  2. Kontrolü ele al

Eğer sadece izlemek, şikayet etmek ve başarısız olmak yerine  o adam olmak isteyen biriyseniz, bunu 4 adımda  yapabilirsiniz:

ALFA ERKEK NASIL OLUNUR:

ADIM 1: ALPHA ERKEK KURAL KİTAPLARINI OKUMAYI BIRAK

Durun ve bunu düşünün: Bir Alfa Erkeğini en son ne zaman oturduğunu ve hayatını nasıl yaşayacağınıza dair bir kural kitabı aldınız? En son ne zaman farklı durumlarda nasıl davranması ve davranmaması gerektiği konusunda kuralları olan bir podcast dinlediğini duydunuz?

Bir Alfa Erkek bir kitapta kuralları okuyan veya diğer adamların gördüğü şeyleri kopyalayan bir adam değildir. Bir Alfa Erkek istediği zaman istediği şeyi yapan bir adamdır. Bu kadar. Hepsi bu kadar. Bir adamın kitabında ne yazdığını ya da nasıl durması gerektiğini ya da nereye bakması ya da ne düşünmesi gerektiğini hatırlamaya çalışırken kafasına sıkışmış değil. Her an doğru olduğunu bildiği şeyi yapıyor; tamamen ve basit.

Bir Alfa Erkek gibi davranmaya ilişkin kuralları okuyorsanız, tek yaptığınız hiçbir zaman bir Alfa Erkek olmayacağınızı garanti etmektir, çünkü bir Alfa Erkek kimsenin kurallarına uymaz. Bir Alfa Erkek kendi kurallarını yazar ve hayatını onlara göre yaşar.

2. ADIM: ALFA ERKEK OLMANIZI ENGELLEYEN ŞEYLERİ ÖĞRENİN

Özünde, bir Alfa Erkek olmak için yapmanız gereken tek şey SİZİN ne istediğinizi bulmak ve sonra gidip yapmaktır. Sizi ne getirebilir, ebeveynlerinizin söylediği değil, arkadaşlarınızın havalı olduğunu düşündükleri değil, o anda doğru olduğunu bildiğiniz şeyler değil.

O kadar da zor değil, değil mi? Açıkçası, göründüğünden daha zor, aksi takdirde bu makaleyi okumazsınız. Öyleyse neden istediğini yapmıyorsun? Seni ne durduruyor? Seni geride tutan ne? İnsanların algıları ve yargısı, istediğiniz şeyi yapmanıza engel oluyor mu? Öyle görünebilir, ama değil. Her gün binlerce insan diğer insanların onaylamadığı şeyleri yapıyor, bu yüzden bu olamaz.

Ebeveynleriniz tarafından size verilen kurallar engelliyor mu? Belki, ama dünyanın dört bir yanında ebeveynlerinin kabul etmediği şeyleri yapan binlerce insan var, bu yüzden olamaz. Korku istediğini yapmanı engelliyor mu? Öyle görünebilir, ama değil. Milyonlarca insan her gün korku yaşıyor ve korkuya rağmen yine de istediklerini yapıyor.

İstediğiniz şeyi yapmanıza engel olan diğer insanların algı ve yargıları ya da yaşadığınız korku değil, sadece diğer insanların sizi yargılayacağını düşündüğünüzde verdiğiniz kararlar.

Bunların hiçbiri sizi fiziksel olarak kısıtlamaz. Onlar içinizde olan düşünceler ve duygulardır, ama hiçbir zaman sizi bir sandalyeye bağlayıp ağzınızı kapatmazlar. Doğru olduğunu bildiğiniz şeyi yapmanıza engel olan tek şey, harekete geçmeniz gereken anda verdiğiniz kararlardır.

Doğru olduğunu bildiğiniz şeyi yapmanıza engel olan diğer insanların algı ve yargıları değildir; diğer insanların kararlarını düşünmeyi bıraktığınızda hayatınızı nasıl yaşayacağınıza dair verdiğiniz karardır.

Hayallerinizi takip etmenizi engelleyen, ebeveynlerinizden size teslim edilen kurallar değildir; kurallarından birini çiğnemek üzereyken verdiğiniz kararlardır.

Sizi hayal ettiğiniz hayatı yaşamaktan alıkoyan korku değil, korkuyla karşılaştığınızda verdiğiniz kararlardır.

Bu, Alpha olabileceğiniz tam olarak yaptığınız seçimlerden başka bir şey değildir, sizi beta tutar.

3. ADIM: KENDİNİZİ ALFA ERKEK OLMAKTAN NASIL KURTARDIĞINIZI ÖĞRENİN

Alfa Erkekler, istediklerini, istedikleri zaman yapan erkeklerdir.

İnsanlar onları yargılamadığı için hayatlarını bu şekilde yaşayabilirler mi? Kesinlikle hayır. İnsanlar hala onları yargılıyor, ama yine de istediklerini yapmaya devam ediyorlar. Korku hissetmedikleri için hayatlarını bu şekilde yaşayabiliyorlar mı? Hayır. Herkes korku hisseder. Alfa erkekler istediklerini yapmaya devam ediyor.

Öyleyse sizinle Alfa Erkek arasındaki fark nedir?

İnanılmaz bir hayat yaratmaya kararlılar ve hiçbir şeyin yoluna girmesine izin vermiyorlar. Kuralların, duyguların ya da dışarıdan gelen herhangi bir şeyin yaşamlarını şartlarına uygun olarak yaşamasını engellemesine izin vermezler. Alfa Erkekler sadece istediklerine odaklanır ve onu alana kadar durmazlar. Dikkatleri dışarıya değil, içe doğru döndü.

Diğer insanlar onları yargılayabilir, diğer insanlar onlar hakkında konuşabilir, ama umursamazlar. Umursamıyorlar çünkü herkesin ne yaptığına dikkat etmiyorlar. Yaşamlarını şartlarıyla yaşıyorlar.

Alfa Erkek olmak için yapmanız gereken tek şey, diğer insanların ne düşündüğüne odaklanmaktan vazgeçmek, dikkatinizi içe doğru çevirmek ve ne yapmak istediğinizi yapmaktır.

4. ADIM: KENDİ YOLUNUZDAN ÇIKIN

Alfa Erkek olmanın yolu bir dizi hile veya kural öğrenmek değildir. Bir hale yolu Alfa Erkek kendi yolumdan almak ve şartlarda hayatını yaşamaktır.

Herkesin onayını almayı öğrenerek Alfa Erkek olmuyorsun. Diğer insanların onaylayıp onaylamadığına bakılmaksızın, istediğiniz hayatı yaşayarak bir Alfa Erkek olursunuz.

Korkuyu yok ederek Alfa Erkek olmuyorsun. Korkudan bağımsız olarak istediğinizi yaparak Alfa Erkek olursunuz.

Tarz Sahibi Olmanın Yolları


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
7 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

BERBAT BERBAT
2
BERBAT
KOMİK KOMİK
1
KOMİK
ÖFKE ÖFKE
1
ÖFKE
AŞK AŞK
1
AŞK
İLGİNÇ İLGİNÇ
1
İLGİNÇ
COOL COOL
2
COOL
admin

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
GIF
GIF Formatı
Send this to a friend