EN İYİ BİLİM KURGU FİLMLERİ

5 dk


1
4 Paylaşım, 1 Beğeni

En iyi bilim kurgu filmleri,her zaman merak konusu olmuştur.Bizlerde bugüne kadar yapılmış olan en iyi bilim kurgu filmlerini listeledik.Bazı filmler var ki yıllarca konuştuğumuz ve acaba bu film gerçekten de gerçek olabilir mi sorusu bizlerin kafasına iyice karıştırıyordu. Mesela Matrix birgün,uyandığımızda bizlerde bir kapsülün içine çıkabilirmiyiz sorusu hepimizi düşündürmüştü.

En iyi bilim kurgu filmleri herhangi bir listeden alınmadı. Bu bilim kurgu filmleri içinde yaşadığımız gerçekliği gerçekten düşündürecek filmler evren gerçekten sadece bir simülasyon mu? Uzaylılar gerçekten de var mı, eğer öyleyse, gerçekte nasıl olurdu ? Zaman yolculuğu gerçekten de var mı? ya da insanlar ve makineler arasındaki farkı söylemek imkansız o kadar gerçekçi yapay zeka icat durumunda ne? Bu soruları ve daha fazlasını düşündürecek filmler sizin için listeledik.

Listelediğim filmlerin birçoğunu netflix üzerinden izleyebilirsiniz veya İnternet üzerinden rahatlıkla bulabileceğiniz filmler.

En İyi Bilim Kurgu Fİlmleri

EN İYİ BİLİM KURGU FİLMLERİ

En son çalışmaları olağanüstü FX şovu Devs olan yetenekli Alex Garland tarafından yazılan ve yönetilen Annihilation, Jeff Vandermeer romanını yaşamla karşılaşmalarını zar zor tanınabilecek şekilde tanımlayan uyarlar. Başrollerinde Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh Oscar Isaac, Tessa Thompson ve Tuva Novotny yer alıyor.

1. Yok Etme (2018)

2004 yılında, bilinmeyen film yapımcısı Shane Carruth yazdığı, yönettiği, çektiği, düzenlediği, puanladığı ve oynadığı bu tutku projesini yayınladı. Düşük bütçeli film yapımında inanılmaz bir egzersiz, kazara zaman yolculuğunu icat ettikleri için iki garaj bilimcisini takip ediyor. Karmaşık hikaye ağını bir araya getirmek için birden fazla saat gerektirir, ancak buna değer.

2. İlk (2004)

BAŞLAMA

En parlak dönemlerinde Ethan Hawke, Uma Thurman ve Jude Law’un rol aldığı Gattaca, genetik manipülasyon sanatında ustalaşan bir toplumu araştırıyor. Sonuç hastalık ve yoksulluktan uzak ütopik bir toplum değil, çok daha gerçekçi bir şey “doğal olarak”, kusurlar ve her şeyden doğanlar acımasızca ayrımcılığa maruz kalıyor. Bir adam sistemi yenmek ve daha iyi bir yaşam elde etmek için bir yol tasarlar, ancak maliyet harika.

Gattaca

Bir başka Alex Garland girişi olan Ex Machina, patronunun insan hayatından ayırt edilemeyen AI yaratma üzerinde çalıştığı CEO’sunun uzak mülküne çekilmek için düşük teknolojili bir çalışanı takip ediyor. Daha sinsi bir şeyler oluyor olabilir, ama bunu öğrenmen için bırakacağız.

Eski machina

Matrix çıtayı 1999’da kurdu ve şu anda 20 yaşın üstünde olmasına rağmen, bugün de her şeyi tutuyor. Gerçeklik bir simülasyonsa ve “gerçek” dünyada, insanlar canlı bir makine yarışıyla enerji için toplanırsa ne olur? Tabii, Matrix’in stili, eylemi ve özel efektleri bugüne kadar ikonik kalıyor. Ama işte sizi gece ayakta tutacak kısım: Durum buysa, gerçekten bilmek ister misiniz? Söylediğim tek şey Cypher’in bir anlamı vardı; cehalet olduğunu mutluluk.

Matris

Lekesiz zihnin sonsuz güneş ışığı

Duncan Jones’un yönetmenlik denemesi, daha sonra yönettiği Warcraft filminden daha farklı olamazdı . Mükemmel Sam Rockwell, Dünya’nın ayındaki şirkete ait, uzak bir tesiste uzun bir süre yaşayan tek karakter (bir tür) olarak rol alıyor. Beklenmedik bir misafir aldığı için gerginlik artar. Daha fazla söylemek onu mahvetmek olurdu, bu yüzden Ay’ı görmediyseniz, şimdi izleyin.

AY

Stanley Kubrick’in bilim kurgu destanı bir nedenden ötürü bir klasik. Monolit ve maymunları içeren ikonik açılış sahnesinden, zaman ve uzaydaki son asit yolculuğuna kadar, katil AI HAL 9000’in tanıtımına kadar, 2001 şimdi 50 yıldan beri olduğu kadar çarpıcı ve gerekli önce.

Bir Uzay Odyssey

Gökyüzünde, bir ayna dünyası ortaya çıktı – ulaşamayan bir başka Dünya, dünya sakinlerine anlatılmamış olasılıklarla alay ediyor. Orada başka biri var mı? Eğer öyleyse, sizden daha mutlu olabilirler mi? Ya öğrenebilirsen? Brit Marling ve William Mapother’un oynadığı trajedi, suçluluk ve insan bağlantısı hakkında bir hikayenin zeminidir. Dikkatli olun: Ağlayacaksınız.

Başka bir dünya

11. Melancholia

Lars von Trier’ın Melancholia’sı tam da unvanın ima ettiği kadar kasvetli. Göksel bir vücut Dünya’ya doğru incinir, ancak patlatıp havaya uçuracak cesur petrol sondajı yapan-astronotlardan oluşan bir ekip yoktur. Melankoli çok daha gerçekçi: Ne yazık ki, her şey yolunda. Kirsten Dunst, Kiefer Sutherland, Alexander Skarsgård, John Hurt ve Stellan Skarsgård’ı içeren harika bir oyuncu, gezegenin yaklaşmakta olan kıyametine karşı çıkmak zorunda. İç karartıcı, ama muhteşem.

melankoli

Denis Villeneuve’nin Gelişi, dili bizimkinden çok farklı olan yabancı bir ırkı öngören bir bilimkurgu şaheserdir, öğrenme süreci kişinin gerçeği temelden değiştirilmiş bir şekilde deneyimlemeye başlamasına neden olur. Amy Adams ve Jeremy Renner bu duygusal yolculukta oyuncu kadrosuna liderlik ediyor.

VARIŞ

Shane Carruth’un ikinci filmi, Carruth’un yazdığı, yönettiği, yapımcılığını ve başrolünü oynadığı Primer’den daha akıl erimesi. Arsaları spoiler olmadan tanımlamak imkansızdır, ancak biyo-organik zihin kontrol teknolojisi ve domuzları içerdiğini söylemek yeterlidir. Üzgünüm – bu zor bir satış. Ancak bu listedeki diğer filmlerden hoşlanıyorsanız, bir şans verin.

Memba Rengi (2013)

!!!EN İYİ NETFLİX DİZİLERİ!!!

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
4 Paylaşım, 1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

BERBAT BERBAT
0
BERBAT
KOMİK KOMİK
1
KOMİK
ÖFKE ÖFKE
0
ÖFKE
AŞK AŞK
1
AŞK
İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
COOL COOL
1
COOL
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
GIF
GIF Formatı
Send this to a friend