EN PAHALI PARFÜMLER

5 dk


en pahalı parfümler

BU LİSTEMİZDE DÜNYANIN EN PAHALI PARFÜMLERİNİ LİSTELEDİK.

Annick Goutal Eau d’Hadrien 441.18 $

Bu koku 1981’de piyasaya sürüldü ve halada kadar popülaritesini koruyor. İçeriği narenciye sıçramalarının, bitkisel ve tatlı, fesleğen ve ylang ylang’ın bir karışımıdır. Bu koku gece kıyafetleri için idealdir. Şişe, benzersiz bir şekilde çekici  tasarlanmıştır. Ürün, iki üst düzey şirket olan Francis Camail ve Annick Goutal tarafından ortak bir çaba ve tanıtımından on yıl sonra hala dalgalar yaratıyor.

Annick Goutal Eau d'Hadrien

JAR Yıldırım Cıvatası 765 $

Bu, 2001 yılında başlatılan kadınlar için çiçek kokusu. İçeriği yeşil notalar, taze kesilmiş sümbülteber ve herhangi bir makyaj veya ayı aydınlatabilecek güzel bir el kesme şişesinde paketlenmiş oryantal çiçekleri içerir. JAR, bu öğenin arkasındaki beyin çocuğu olan bir kuyumcu olan Joel A. Rosenthal’ı temsil eder.

JAR Yıldırım Cıvatası

 Joy Jean Patou tarafından 850 $

Jean Patou parfüm endüstrisinde en iyi markadır. 10.000 Grasse yasemin çiçeği, sümbülteber, ylang-ylang, Bulgar gülü ve 28 düzine gül içeren malzemelerin iki katını ekleyerek Joy’u iki kat patlattı. Yasemin çiçekleri yaz aylarında Fransa’nın Grasse kasabasında iki haftalık bir sürede hasat edilir. Yüksek fiyatının ana nedenlerinden biri, her yıl sadece 50 sınırlı sayıda Joy şişesinin yapılmasıdır.

Neşe ilginç bir tarihe sahiptir. Başlangıçta, bu harika kokuyu üretmek için 1929’da Jean Patou ile iş birliği yapan Henri Almeras tarafından yaratıldı. Koku, depresyonu giderme ve kullanıcıyı canlı ve neşeli hissettirme gücüne sahiptir. Şaşılacak bir şey yok, bugün bile aranmaya devam ediyor.

Joy Jean Patou

Caron Poivre 1.000 $

Bu eşsiz koku 1954 yılında Caron’un 50 yıllık koku üretimini anmak için yaratılmıştır. Baharatlı biberli bir kokuyu (Fransızca’da poivre anlamına gelir) odunsu bir taban ve zengin çiçek kalbi ile birleştiren ilginç bir koku. Sonuç, lüks beyaz altın yaka ve kristal ile süslenmiş çekici el işi bir Bakara şişesinde nefis bir şekilde paketlenmiş cesur, güçlü ve canlandırıcı bir unisex parfüm.

Caron Poivre

Hermès 24 Faubourg 1.500 $

Bu parfümün yüksek fiyatı, sadece 1.000 özel şişe yaratılmış olmasıdır. Unutulmaz koku, iris, sandal ağacı, ambergris, vanilya, ylang ylang, paçuli, tiare çiçeği, yasemin ve portakal çiçeği bileşenlerinin kombinasyonunun sonucudur. Bu bileşenler, ruh halini yükselten uzun süreli, yatıştırıcı bir koku yaratmak için birleşir. Parfüm adını Paris’teki Hermes amiral mağazasının adresinden alıyor. Bernard Bourjois ve Maurice Roucel tarafından yaratıldı ve zarif 1 oz St. Louis kristal şişelerde paketlendi.

Hermès 24 Faubourg

Clive Christian No 1   2150 $

 Clive Christian, kaliteli parfümlerin en iyi üreticisidir. Aralarında 1 numara olan pastayı alan bir dizi popüler koku yarattı. Bu parfüm, orijinal sürümlerinin piyasaya sürüldüğü 2001 ve 2006’da en pahalı parfüm olarak derecelendirildi. İki çeşidi vardır: Kadınlar için Floral Oriental ve erkekler için Woody Oriental.

Bu kokunun lüks kokusunun iyi bir nedeni var. Üst notaları kekik, kakule, Sicilya mandalina hindistan cevizi, kireç ve bergamottan yapılır. Kalp notaları vadideki zambak, gül, yasemin, ylang-ylang ve heliotropun bir kombinasyonudur. Temel notalar, vetiver, vanilya, kehribar ağacı, sedir ağacı ve sandal ağacının bir sonucudur. Bu büyüleyici parfüm, solitaire ile ayarlanmış 24 ayar altın kaplama gümüşten yapılmış bir boynu olan el yapımı bir kristal şişede paketlenmiştir.

Clive Christian No 1

Chanel Grand Extrait 4.200 $

Belki de parfüm endüstrisindeki en ünlü marka olan Chanel, 1921’de bu inanılmaz kokuyu yarattı. Koku koleksiyon erleri ve parfüm uzmanları tarafından aranan bir hazine haline geldi. Bu kadınsı koku, taze soyut çiçeklerin kokusunu yayıyor. Ustaca bir sanat eserinde çekici bir şekilde paketlenmiştir.

1921’de Coco Chanel kopyalanamayan benzersiz bir parfüm yaratmak istedi. Tasarımcı Ernest Beaux, o zamanın üstün ylang ylang, Rose de Mai ve Grasse’den yasemin gibi pahalı malzemeler kullanarak onu zorladı. Daha sonra koku, kokuları geliştiren bir kimyasal olan %1 aşırı dozda alifatik aldehit olan imza özelliğiyle güçlendirildi.

Chanel Grand Extrait

Bakara Les Larmes Sacrees de Thebes 6.800 $

Baccarat aslen kusursuz kristal ürünler üretiyordu ve 1990’larda koku endüstrisine girdi. Bu ürün üç özel sınırlı sayıda parfümünün bir parçasıdır. Kokusu, eşsiz bir piramit şeklindeki kristal şişede nefis bir şekilde paketlenmiş mür, sığla, misk, sandal ağacı, mersin, fesleğen, kakule, ylang ylang, sardunya, yasemin ve kehribarın bir kombinasyonunun sonucudur.

Parfümün adı “Thebes’in Kutsal Gözyaşları” anlamına gelir ve Christine Nagel tarafından tasarlanmıştır. Bu kadar pahalı olmasının ana nedenlerinden biri, şişenin Bakara uzmanları tarafından el yapımı olması ve bir ametist kristali ile kapatılmış olmasıdır. Şişenin içinde kokusu barındıran sarı kristal bir kabarcık vardır.

Bakara Les Larmes Sacrees de Thebes

Clive Christian No 1 Imperial Majesty Parfüm 12.721,89 $

Kadınlar için bu büyüleyici ve sofistike koku, Tahiti vanilyası, ylang-ylang, rosa centafolis, İtalyan tarçın, yasemin, orris kökü ve gül yağı gibi bileşenlerin bir kombinasyonu ile yaratılmıştır. Bu parfümü giydiğinizde Yunan aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit gibi hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Parfüm, ünlü parfümeri Roja Dave’in bir yaratımıdır. Vurgulanması, özen gösterilmediği takdirde üretim sürecinde kolayca kırılabileceğinden, çalışması çok zor olan bir malzemeden yapılmış benzersiz şişedir. Şişenin boynu, beş ayar parlak kesim pırlanta ile 18 ayar altın iç kısımdan yapılmıştır.

Clive Christian No 1 Imperial Majesty Parfüm

DKNY Altın Lezzetli Milyon Dolar Parfüm Şişesi 1 $

 Listemizdeki en pahal parfüme geldik. Bu rekor kıran en pahalı parfüm, ünlü tasarımcı DKNY tarafından, tanınmış mücevher tasarımcısı Martin Katz ile birlikte yaratıldı. Fahiş fiyatın ana nedeni, kapakta 2.43 karat sarı Kanarya elmas, 4.03 karat gül kesim elmas, 3.07 karat oval kesim yakut, 1.06 karat Paraiba içeren türünün tek örneği şişe Brezilya’dan turmalin, 4 adet gül kesim elmas, Avustralya’dan 15 çarpıcı pembe elmas, Sri Lanka’dan 7.18 karat oval Cabochon safir, 2.700 beyaz elmas ve 183 sarı safir.

Her taş özenle elle yerleştirildi ve tüm üretim süreci yaklaşık 1.500 saat sürdü. Ancak sonuç New York şehir silüetinin çarpıcı bir görüntüsü olduğundan sıkı çalışma ve titizlik buna değdi. Bu milyon dolarlık parfüm, satış gelirleri ‘Açlığa Karşı Eylem’ hayır kurumuna bağışlandığı için asil bir amaç için yaratıldı.

DKNY

Bu listemizde dünyanın en pahalı parfümlerinden bahsettik umarım sizde bir gün bu parfümlerden satın alma fırsatınız olur 😀


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

BERBAT BERBAT
0
BERBAT
KOMİK KOMİK
0
KOMİK
ÖFKE ÖFKE
0
ÖFKE
AŞK AŞK
0
AŞK
İLGİNÇ İLGİNÇ
1
İLGİNÇ
COOL COOL
0
COOL
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
GIF
GIF Formatı
Send this to a friend