EVDE KOL KASI GELİŞTİRME HAREKETLERİ

4 dk


0
5 Paylaşım

EVDE KOLLARINIZI DAVUL GİBİ ŞİŞİRİN!

Evde kas çalışmak

Herkes cool ve şık görünmek ister, kaslı olmanız sizi hem şık gösterir hem de cool. Kas gücü oluşturmak için fantezi ekipmanlara ihtiyacınız yoktur. Bu günlük ağırlıkların sadece birkaç çiftiyle şu anda daha iyi bir vücut şekillendirin. Bugün kollarınızı birlikte davul gibi şişireceğiz eğer ilk günden kaslı olmak istiyorsanız maalesef başaramazsınız sabır ve zamanla kollarınız davul gibi şişecek. Aşağıda size setleri ve kaç defa tekrar yapacağınız yazmaktadır ilk başlarda zor gelse de zaman geçtikçe daha fazla hareket yapmak isteyeceksiniz.

SADECE DAMBIL İLE ÇALIŞMAK İSTİYORSANIZ AŞAĞILARA İNİN.

1.ŞINAV

EVDE KOL KASI GELİŞTİRME HAREKETLERİ

6 SET 15 TEKRAR 

İlk olarak herkesin bildiği bir hareketle başlayalım şınav. Hareketlerinizi yavaş yavaş yaparak kollarınızın acıdığını hissedeceksiniz hareketi doğru yapıyorsunuz demektir. Ayrıca şınav kolları da geliştirmekle beraber göğüslerinizi de etkileyecektir.

 

2.SANDALYE DİP TRİCEPS

EVDE KOL KASI GELİŞTİRME HAREKETLERİ

3 SET 12 TEKRAR

Kalça ve bacaklarınızı sandalyenin önünde tutarak sandalyeye elinizle basarak çökün. Sırtınız sandalyeye yaklaştığında dirseğinizi 90 derece bükülene kadar aşağı inmeye çalışın. Bu tricepsler (omuz, kol için) harika bir egzersizdir.

3.INCLİNE ŞINAV 

 

EVDE KOL KASI GELİŞTİRME HAREKETLERİ

3 SET 12 TEKRAR

Normal şınav pozisyonu alın ancak elleriniz bir sandalye veya yüksek bir şey üzerinde olsun. Daha sonra, vücudunuzu kol gücünüzden destek alarak yukarı aşağı hareket ettirin. Gövdenizin bir hizada olması gerektiğini unutmayın.

4.KARO ŞINAV (ELMAS ŞINAV)

İşaret ve baş parmaklarınızı bir araya getirip göğsünüzün altında bir elmas işareti oluşturun ve daha sonra vücudunuzu yukarı aşağı hareket ettirin. Gövdenizin bir hizada olması gerektiğini unutmayın.

EVDE KOL KASI GELİŞTİRME HAREKETLERİ

3 SET 6 TEKRAR

ŞİMDİ DAMBIL HAREKETLERİNE GEÇELİM

1.PAZI BUKLELERİ

Evde kol kası geliştirme

Popüler bir egzersiz olan pazı bukleler basittir. Kollarınızı tanımlamanın yanı sıra günlük kol hareketlerinizde hareket ve işlevselliği korumaya yardımcı olan etkili bir egzersizdir. Pazı bukleler, bir izolasyon egzersizi olmasına rağmen sırt ve omuz kaslarınızı da destekleyebilir.

Pazı bukleler yaparken rahat hissettiğiniz dambılları seçin, ancak kaslarınızı da eğitin. Bu egzersizin 8-12 tekrarını 3 set tamamlamayı hedefleyin. Her zaman olduğu gibi, ağırlığı buna göre artırın ve azaltın.

2.YER DAMBIL PRESLERİ

Evde kol kası geliştirme

Dambıl presi, daha çok dambılları vücuttan yukarı doğru itme hareketi ile inşa edilen göğüs, tricep ve omuz kaslarının büyümesi için kullanılır. Egzersiz, kolların gevşeme aşamasında omuzların altına düşmesini önlemek için yere uzanarak, daha sonra pratik olarak düz olana kadar kolları yukarı iterek ve sonra geri getirerek gerçekleştirilir. İdeal bir kilo bulunduğunda, egzersiz 8-12 tekrardan oluşan 3 setten oluşmalıdır.

3.Underhand Geri Tepmeler

Evde kol kası geliştirme

Bu teknik çok önemlidir. En iyi sonuçları almak için vücudunuzu ve kolunuzu sabit tutun. Ayaklarınız kalça genişliğinde ayrı durun. Kollarınızı vücudunuzun yanında olacak şekilde her elinize bir dambıl tutun. Avuç içleriniz arkanızda olmalı. Dizlerinizi bükün ve kalçalarınızı geriye doğru bastırın. Düz bir sırt tutarken öne doğru eğin. Göğsünüz neredeyse yere paralel olmalıdır. Dirseklerinizi 90 derecelik bir açıyla bükün. Üst kollarınız yanınızda olmalıdır. Kollarınızı arkanıza yaslarken nefes alın. 90 derece açıya dönmek için nefes verin. Önerilen tekrar sayısı için işlemi tekrarlayın.

4.AYAKTA DAMBIL SİNEK

Evde kol kası geliştirme

2 SET 20 TEKRAR

Daimi Dambıl Sinek, Underhand Kickbacks ile aynı çömelme pozisyonunda başlar. Fark, omuzlarınızı ve sırtınızı çalışmak için dambılları vücudunuzdan dik olarak çekmenizdir. Ayaklarınız kalça genişliğinde ayrı durun. Avuç içleri birbirine bakacak şekilde her elinizde bir dambıl tutun. Dizlerinizi bükün ve kalçalarınızı geriye doğru bastırın. Düz bir sırt tutarken öne doğru eğin. Göğsünüz neredeyse yere paralel olmalıdır. Dirsekleriniz de hafif bir viraj tutun. Nefes alın ve kollarınızı vücudunuza dik olarak kaldırın. Nefes verin ve kollarınızı başlangıç ​​pozisyonuna getirin.

YENİ HABERLERDEN VE YENİ GELİŞMELERDEN HABERDAR OLABİLMEK İÇİN BİZİ TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN!

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

Instagram/sosyalgonet

Twitter/sosyalgonet

Facebook/sosyalgonet

2 HAFTADA KİLO VERMEK

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
5 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

BERBAT BERBAT
0
BERBAT
KOMİK KOMİK
0
KOMİK
ÖFKE ÖFKE
0
ÖFKE
AŞK AŞK
0
AŞK
İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
COOL COOL
1
COOL
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
GIF
GIF Formatı
Send this to a friend