Google Ads Nedir ?

2 dk


0
2 Paylaşım

Google Ads Nedir?

Google Ads, Google’ın ücretli reklamcılık (PPC) ürünüdür. Arama sonuçlarının üstünde ve altında gördüğünüz küçük reklamları biliyorsunuz? Evet, bunlar Google Ads. Onları beğenip beğenmediğinizi veya tıklayıp tıklamadığınızı (reddeden birkaç kişi tanıyorum!), Trafik çekmede son derece başarılı oldukları (veya olabileceği) gerçeği kalır.

Google Ads Nedir?

 

Reklamlar, birisi Google’a “iPad Pro” şeklinde bir arama sorgusu yazdığında görünür. Reklam veren şirketler, kendi işleriyle ilgili anahtar kelimeler için teklif verecektir. Bir saniyeden kısa bir sürede Google, hangisinin arama sorgusuyla en alakalı olduğunu belirlemek için binlerce anahtar kelime ve reklamı bir “açık artırmaya” girer ve sonuçların üstünde sunulan “kazanan reklamlar” dır.

google reklam vermek

Google Ads Avantajları

Google Ads’den sonuçlar anında olabilir

Sitenize hızlı bir şekilde trafik çekmek istiyorsanız Google Ads gerçekten yardımcı olabilir. SEO haftalar, bazen aylar sürebilir. Google Ads anında.

Google Ads reklamı oluşturmak hızlı olabilir

Kısa bir süre içinde Google Ads’de çalışmaya başlayabilirsiniz.Google Ads’de yalnızca kampanyalar, reklam grupları, anahtar kelimeler ve reklamlardan çok daha fazlası olsa da, bunlardan sadece birkaçıdır. Google Ads çok hızlı bir şekilde kurabilirsiniz. Biraz anahtar kelime araştırması yapın, bütçenize karar verin, bir kampanya ve birkaç reklam grubu oluşturun, ardından sade ve dikkat çeken bir reklam metni yazın ve yola çıkın! Reklamlarınız onaylandıktan hemen sonra görünecektir bu, anlık olabilir, veya 48 saati bulabilir.

Yeni fikirleri test edin ve geliştirmeye devam edin

Fikirlerinizi test etmek için Google Ads’i kullanabilirsiniz. Hangi anahtar kelimeler için trafik çekmek istediğinizi, hangi açılış sayfalarının çalıştığını test edebilir ve müşterileriniz hakkında birçok şey öğrenebilirsiniz.

Sonuçları ölçebilirsiniz

Çok kısa zamanda büyük veriler toplayacaksınız. Sitenize çok sayıda ziyaretçi çektiğinizde ne olacağını görmek istiyorsanız, bu öğrenmenin en iyi yoludur. Reklam vermeden sonuçları mutlaka gözden geçirmelisiniz.

Bütçeniz büyük veya küçük olabilir

Küçük veya büyük bütçeyle yapılabilir. Google Ads reklam ücretiniz pahalı olmak zorunda değildir. Tabii ki, ben yüksek tıklanma 80 bin 100 bin tıklanma istiyorum diyorsanız maliyetiniz hiçte düşük olmaz ancak değilseniz, küçük işletmeciyim, sıkı bir şekilde optimize edilmiş kampanyalar oluşturmaları ve faydaları elde etmek. Ne kadar harcama yapmak istediğinizi belirleyebilir ve anahtar kelimeleriniz için çok tıklama başına maliyetinizi belirleyebilir ve ardından yalnızca tıklamalar için ödeme kısmını yaparsınız. Bu, harcamanızın kontrolünü korumanıza izin verir.

 

Kısaca Google adw nedir? sorusu bunlardan ibarettir,daha fazlası için GOOGLE ADS sayfasına gidebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

BERBAT BERBAT
0
BERBAT
KOMİK KOMİK
0
KOMİK
ÖFKE ÖFKE
0
ÖFKE
AŞK AŞK
0
AŞK
İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
COOL COOL
1
COOL
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
GIF
GIF Formatı
Send this to a friend