İNTERNETTEN PARA KAZANMAK NEDİR, NASIL YAPILIR

6 dk


0
19 Paylaşım

İnternetten para kazanmak artık çok daha kolay hale geldi hayatımız birçoğu internet ve sosyal medya oldu. Bu makalemde sizlere adım adım nasıl internetten para kazanmayı anlatacağım. Buradaki makalemde kendimin de uyguladığı ve buralardan gelir elde etiğim listeyi hazırladım iyi okumalar.

 

İnternetten Para Kazanmak İçin Gereken Unsurlar:

1.Blog Yazın

Çoğu kişi, çevrimiçi para kazanmaktan bahsederken blog yazmayı düşünür. Online para kazanmanın en kolay yolu olduğu söyleniyor, ancak sektör oldukça rekabetçi.

Blog, deneyimlerinizi ve görüşlerinizi başkalarıyla paylaşmakla ilgilidir. Video ve podcast de içerebilir.

Bir Blogu Nasıl Başlatabilirim?

İşlem basittir ve tek bir günde tamamlanabilir.

 1. Bir ad düşünün ve bir URL ve barındırma satın alın.
 2. Blogunuzu barındırmak için WordPress veya Blogger gibi bir platform seçin.
 3. Doğru temayı seçin, içerik yükleyin ve yayına geçin.
 4. Pazarlamaya yatırım yapmaya başlayın ve trafikte ani bir artış görmeye başlayacaksınız

Blog Üzerinden Ne Kadar Para Kazanırım

 1. Yaptığınız miktar büyük ölçüde blog üzerinden nasıl kazanmayı planladığınıza bağlıdır. Blogunuzda reklam vererek, satış ortaklığı pazarlamasıyla ürün satarak vb. kazanabilirsiniz.
 2. BuzzFeed gibi bazı blogların çevrimiçi içerik yayınlayarak milyonlarca kazanmasına rağmen, Perez Hilton (en çok tıklanan web sitesi) gibi daha küçük blog yazarlarının bloglama yoluyla ayda yaklaşık 5 bin tl kazandıklarısöyleniyor .
 3. Sadık bir kitle oluşturmaya çalışın ve yazar kasaların çaldığını duyarsınız.

 2.Kendi Web Sitenizi Oluşturun

Bu bir blog sahibi olmakla eşdeğer değildir. Bir site, bir blogun sunduğundan daha fazlasını sunar.  Aslında bir sosyal medya platformu olan Facebook gibi bir web siteniz veya her şeyi tek bir platform altında sunan Yahoo gibi bir web siteniz olabilir.

Fikir, ziyaretçileri çekebileceğiniz ve çevrimiçi para kazanabileceğiniz bir siteye sahip olmaktır. Aralarından seçim yapabileceğiniz onlarca iş ve fikir var.

Size uygun bir şey seçin. Her şey yolunda giderse, web sitenizi bir şirkete dönüştürebilirsiniz. Öncelikle bir iş fikrini düşünmek ve sonra sanallaşmakla ilgilidir.

Bir Web Sitesini Nasıl Açabilirim?

Yukarıda açıklanan işlemlerin aynısını uygulayın. Ancak, iş bağlı olarak bir web sitesi başlatmak için daha fazla sermaye gerekebilir. Ayrıca, bir URL bulmak da zor olabilir. Sonuçta, orada 1 milyardan fazla web sitesi var.

Ayrıca, işi yapmak için bir web sitesi oluşturucusuna ihtiyacınız olacak. Bu sizin fincan çayınız değilse, işi yapmak için WordPress ve diğer platformlara güvenebilirsiniz.

Ayrıca, işleri harekete geçirmenin biraz zaman alabileceğini unutmayın. Örneğin, niş bir yaşam tarzı web sitesi başlatmak istiyorsanız yayınlanacak yüzlerce makaleniz olmalıdır.

Web sitenize katkıda bulunmak için başka yazarlar da kiralamanız gerekebilir.

Bir Web Sitesi Üzerinden Ne Kadar ve Ne Kadar Yapacağım?

Bir kez daha, ne kadar trafik aldığınıza bağlı. Reklamlar, yönlendirmeler vb. Yoluyla kazanabilirsiniz.

3.Bir YouTube Yıldızı Olun

Bu, çevrimiçi para kazanmak için en iyi fikirler arasındadır.

ara kazanmak istiyorsanız YouTube iyi bir seçenek olabilir. Enes Batur gibi bazı popüler yıldızlar platform üzerinden yaklaşık 530.000 dolar kazanıyor(tahmini) .

Sadece insanların görmesi için orijinal videolar göndererek milyonlar yapan YouTube yıldızları var. Örneğin Reynmen, Danla, Enes Batur.

Doğru becerilere sahipseniz, YouTube’da büyük hale getirebilirsiniz. Komik videolardan eğiticilere ve genel içeriğe kadar her şeyi yükleyebilirsiniz.

Nasıl YouTube Yıldızı Olabilirim?
 1. YouTube’da bir hesaba kaydolun ve yayınlamak istediğinizle iyi eşleşen bir kullanıcı adı seçin. Şirket veya birey olarak çalışmayı seçebilirsiniz. Gerekli tüm ayrıntıları doldurun ve ilgili profil resmini seçin.

 

 1. Bir sonraki ve en zor adımlardan biri bir kategori seçmektir. Her seferinde bir kategoriye bağlı kalmanızı öneririz. İyi bir şey seç.

 

 1. Profesyonel bir video hazırlayın ve yükleyin. Ayrıca, telif hakkı ihlallerinden uzak durun. Yalnızca paylaşma hakkına sahip olduğunuz orijinal içeriği yükleyin.

 

 1. Videonuzu paylaşmak için farklı pazarlama araçları kullanın. Ayrıca, videonun başlığını ve açıklamasını yazma konusunda yaratıcı olun. Sonuçta, YouTube en çok arama moturudur.
YouTube Aracılığıyla Nasıl ve Ne Kadar Yaparım?

YouTube üzerinden kazanmanın birkaç yolu vardır, ancak en iyi seçenek videolarınızdan para kazanmaktır. Ne kadar çok görüntüleme alırsanız o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Ancak, kazandığınız para miktarının büyük ölçüde trafiğin kalitesine bağlı olduğunu unutmayın. Her şey yolunda giderse, bin görüntüleme başına  20 tl kadar kazanabilirsiniz. Kulağa pek hoş gelmeyebilir, ancak milyon görüntüleme başına 1.000 TL ‘a eşittir.

Daha fazla görüntüleme ve daha fazla abone kazanma üzerinde çalışın. Bir itibar kazandıktan sonra, videolarla reklam vermeye ve daha fazla kazanmaya başlayabilirsiniz.

4.Dropshipping Mağaza Açın

İyi iş becerileriniz varsa ve satın almayı ve satmayı seviyorsanız, bir çevrimiçi mağaza açmayı düşünün. Aracı olmayı seçebilir veya kendi ürünlerinizi oluşturabilir ve geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Aliexpress ve Amazon iki büyük örnektir. Çoğunlukla aracı olarak hareket ederler ve komisyonlar yoluyla kazanırlar. Bununla birlikte, Shopify gibi kendi ürün ve hizmetlerini sunan satıcılar da vardır.

Çevrimiçi Mağazayı Nasıl Açabilirim?
 1. Bir marka adı düşünün ve bir web sitesi edinin.
 2. Mağazayı oluşturun. Eklentiler almak için profesyonelleri işe alabilir veya Shopify’a ve benzeri diğer araçlara başvurabilirsiniz.

 

 1. Güvenlikten ödeme entegrasyonuna kadar her şeye dikkat etmek önemlidir.

 

 1. Ürün resimleri, fiyatlar vb. Dahil ayrıntıları yükleyin ve her şeyin iyi çalıştığından emin olun.
Çevrimiçi Mağazadan Ne Kadar Ne Kadar Kazanacağım?

Bu son derece rekabetçi işte bir yerlere gelmek biraz zaman alabilir, ancak geri dönüşler iyi olabilir.

Çoğu kullanıcı yeni bir mağazadan alışveriş yapmaktan çekinir. Sonuçta, çevrimiçi satın alma kişisel bilgilerin paylaşılmasını içerir. Bu nedenle, kullanıcıların bir satın alma işlemi yapma konusunda güven duymaları için güvenilir üçüncü taraf araçlarla çalışmak önemlidir.

Kendi ürünlerinizi yaparsanız her satın alma işleminde kâr elde edersiniz. Aksi takdirde, yapılan her satış için bir komisyon kazanırsınız. Sizin için en uygun modeli bulun.

Ayrıca, reklamlar için çok fazla harcama ve alıcı kazanmak için yaratıcı pazarlama taktikleri denemeye hazır olun.

E-Ticaret mağazalarının başlatılması ve çalıştırılması pahalıdır. Farklı departmanları idare etmek için bir takıma ihtiyacınız olacak, bu yüzden başa çıkmak için biraz zaman alabilir. İnternetten para kazanmak isterseniz bu diğer kategorilere göre daha yüksek maliyetli olacaktır.

5. Anket Doldurun

İster inanın ister inanmayın, web siteleri anketleri ve veri girişi işlerini tamamlamak için size ödeme yapmaya isteklidir. İkisi genellikle birbirine bağlıdır, dolayısıyla aynı alt pozisyona aittirler.

Anketleri Nasıl Doldurabilirim?

 1. Bir platform seçin ve üyelik için kaydolun. En iyi seçeneklerden bazıları HavucumToluna , ClickBank ve Populus Live’dır . Birkaç dolandırıcılık olduğu için bir site seçerken dikkatli olmak önemlidir.
 2. Anketleri arayın ve formları gerektiği gibi doldurun. Bir gün doldurabileceğiniz anket sayısı üzerinde bir sınır olabilir.

Anketleri Doldurarak Ne Kadar ve Ne Kadar Yapacağım?

Çoğu anket 3 ila 5 $ arasında ödeme yapar. Çok fazla olmayabilir, ancak her anket sadece 15 dakika sürdüğü için, günde bir saat çalışarak günde yaklaşık 20 $ kazanabilirsiniz.

Bu makalemde sizlere internetten para kazanmak nedir nasıl yapılır anlattım. Umarım faydalı olmuştur.

Bizi sosyal medya hesaplarından takip et!

Instagram/sosyalgonet

Faecbook/sosyalgonet

Twitter/sosyalgonet


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
19 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

BERBAT BERBAT
0
BERBAT
KOMİK KOMİK
0
KOMİK
ÖFKE ÖFKE
0
ÖFKE
AŞK AŞK
0
AŞK
İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
COOL COOL
5
COOL
admin

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
GIF
GIF Formatı
Send this to a friend