Marilyn Monroe Hakkında 10 Büyüleyici Gerçek!

4 dk


0
1 Paylaşım

Marilyn Monroe Hakkında 10 Büyüleyici Gerçek

Marilyn Monroe Hakkında 10 Büyüleyici Gerçek

Marilyn Monroe Hakkında 10 Büyüleyici Gerçek!

Marilyn Monroe 1 Haziran 1926’da doğdu. 1962’de 36 yaşında vefat etmeseydi, şimdi ne yapıyor olabilirdi? Oyunculuğa devam eder miydi? Bayan Joe DiMaggio’nun iddia ettiği gibi ikinci kez mi oldu? Kendisi için Oscar kazanan bir kariyer mi yaptın? Olabilecek şey, tıpkı Monroe’nun kendisi gibi bir gizem olmaya devam ediyor. Ama işte bildiğimiz bazı gerçekler.

1.NORMA JEANE BAKER’IN İLK EVLİLİĞİ AYARLANDI

Marilyn Monroe Hakkında 10 Büyüleyici Gerçek

Çocukken, Norma Jean Baker (başlangıçta Norma Jeane olarak yazılmıştır) koruyucu evlere, devlet bakımına ve çeşitli aile arkadaşlarının koruyuculuğuna girip çıkmıştır. Babasını hiç tanımadı ve annesi bir psikiyatri merkezine bağlıydı. 15 yaşındaki Baker aile arkadaşı Grace Goddard ile birlikte kalıyordu, ancak Batı Virginia’ya taşınmaya karar verdiler ve Baker’ı alamadılar. Evli olmadıkça, genç bir yetimhaneye geri dönecekti. Böylece yandaki 20 yaşındaki James Dougherty’ye döndüler ve bir evlilik önerdiler. “Ben o korkunç genç diye” diye sonradan söyledi ama “biz konuştuk ve biz oldukça iyi bindi.” 16 yaşından 18 gün sonra evlendiler.

2.NORMA JEAN BAKER BİR FİLM YILDIZININ ADINI ALDI

Norma Jean Baker’ın annesi, kızı için erken beyninde ün kazandı. Oyuncu Norma Talmadge’den sonra ilk adı olarak “Norma” yı seçti.

3.MARİLYN MONROE SAHNE ADI İÇİN İLK TERCİHİ DEĞİLDİ

Norma Jean Baker ilk sahne adı seçimini yapmış olsaydı, bugün “Jean Adair” ev ismi olurdu. Göre Baker’ın kardeşi, seçim Baker’ın özgün sahne adı Norma Jeane, onun gerçek adının kapalı oynadı.

4.MONROE MARİLYN MONROE’NUN ANNESİNİN İLK ADIYDI

Baker, soyadı olarak Monroe’yu seçti çünkü annesinin kızlık soyadıydı. Hayalet yazılı otobiyografisinde Monroe , kendisine bir şekilde Başkan James Monroe ile ilgili olduğu söylendiğini söyledi, ancak bunu destekleyecek hiçbir kanıt bulunmadı. “Marilyn” , 37 yaşında ölen bir oyuncu Marilyn Miller’a benzediğini düşünen bir stüdyo yöneticisinden geldi (Monroe öldüğünde 36 yaşındaydı).

5. GLADYS BAKER İNSANLARA MARİLYN MONROE’NUN ANNESİ OLDUĞUNU SÖYLEDİĞİNDE, KİMSE ONA İNANMADI

Marilyn Monroe Hakkında 10 Büyüleyici Gerçek

Marilyn’in annesi Gladys Baker, insanlara Marilyn Monroe’nun kızı olduğunu söylediğinde, kimse ona inanmadı. Bir zamanlar RKO’da bir film kesici olan Gladys’e bipolar bozukluk teşhisi kondu ve yıllarca psikiyatrik bakımın içinde ve dışındaydı. Gladys, sadece iki haftalıkken Norma Jean’i koruyucu bir aileye götürdü , bu da çocukluğunun geri kalanında bir dizi yetimhane ve bakım evini besledi – bu yüzden annesiyle yakın bir ilişkisi yoktu. Marilyn büyük vurduğunda ve Gladys arkadaşlara ve iş arkadaşlarına kızının Marilyn Monroe olduğunu söylediğinde , paranoyak şizofren sanrılarından biri olarak reddetti.

6.MARİLYN MONROE GENELLİKLE ÜÇÜNCÜ KİŞİDE “MARİLYN MONROE” OLARAK ANILIR

Aktör Eli Wallach bir keresinde Monroe’nun bir iç anahtarı çevirdiğini ve “Marilyn” i açıp kapadığını hatırladı. Broadway’de bir akşam, tamamen gizli olarak yürüyordu ve bir sonraki dakika, dikkatle yuttu. ” ‘Ben sadece bir dakika için Marilyn olmak gibi hissettim'” Wallach hatırlar onu söyleyerek. Fotoğrafçı Sam Shaw sık sık filmlerde veya fotoğraf çekimlerinde “Marilyn’in” performanslarını eleştirdiğini duydu, “Bunu yapmazdı. Marilyn bunu söylerdi” gibi yorumlar yaptı.

7.MARİLYN MONROE, TRUMAN CAPOTE’NİN TİFFANY’DE KAHVALTIDA HOLLY GOLİGHTLY OYNAMASI İÇİN İLK TERCİHİ OLDU

Truman Capote , Tiffany’nin Kahvaltısında başrolü oynaması için Monroe’yu düşünmüştü ve hatta onun için iki sahne bile oynadı . “Korkunç bir şekilde iyiydi,” dedi Capote daha sonra . Sonunda, rol almadı çünkü danışmanı ve oyunculuk koçu oynaması gereken karakter türü olduğunu düşünmedi. Her iki durumda da, Capote, stüdyonun Audrey Hepburn’ün seçiminden hiç memnun değildi, Paramount beni her yönden iki kez geçti ve Audrey’i attı.

8.MARİLYN MONROE’NUN KAMERANIN ÖNÜNDE OLMAKTAN NEFRET ETTİĞİ BİLDİRİLDİ.

Monroe ile Bus Stop’ta çalıştıktan sonra Oscar adayı aktör Don Murray, yeteneği inkar edilemezken kamera önünde asla tam olarak rahat olmadığını belirtti. “Çok deneyimli bir film oyuncusuydu, ancak mekanik tekniklerin çoğunu unutabilirdi. İşaretlerini sürekli özleyecekti, bu yüzden odak dışında, ışıktan ya da gölgede olacaktı, ” dedi Murray . “Bence güven eksikliği vardı. Kameranın sevdiği biri için hâlâ kameranın önüne geçmekten ve vücudunun her yerinde döküntülerden kurtulmaktan korkuyordu.

9.MARİLYN MONROE’NUN KAMERADAKİ PARLAKLIĞI TAM OLARAK DOĞAL DEĞİLDİ!

Makyajı uygulanmadan önce Marilyn , filmde daha parlak görünmesine inanarak bir Nivea Creme veya Vaseline tabakasına katlandı. Ve güneşten uzak durmaya çalıştı. “Bir zamanlar Kaliforniya’daki büyük modasına rağmen, bronzlaşmış cildin daha çekici olduğunu düşünmüyorum … ya da daha sağlıklı,” diyen Monroe bir keresinde “Ben şahsen derin bir bronzluğa karşıyım çünkü hissetmeyi seviyorum her yerde sarışın.

10.MARİLYN MONROE’NUN ENTELEKTÜEL ERKEKLER İÇİN BİR ŞEYİ VARDI

Marilyn Monroe Hakkında 10 Büyüleyici Gerçek

Monroe’nun yazar Arthur Miller ile olan evliliği muhtemelen bunu söylüyor, ancak daha fazla kanıt var. Monroe bir zamanlar sadece eğlence için uyumak istedikleri erkeklerin bir listesini yaptıklarını söyleyen aktris Shelley Winters ile oda arkadaşıydı. “Onun üzerinde 50 yaşın altındaki kimse yoktu,” Winters sonradan bildirildi .Listesinden ne kadar başardığını ona sormadan asla sormadım, ancak listesinde Albert Einstein vardı ve ölümünden sonra beyaz piyanoda gümüş çerçeveli bir fotoğraf olduğunu fark ettim.

Bizi sosyal medya hesabımızdan takip edin!!

Facebook/sosyalgonet

KAİZEN NEDİR ?

 

.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

BERBAT BERBAT
0
BERBAT
KOMİK KOMİK
0
KOMİK
ÖFKE ÖFKE
0
ÖFKE
AŞK AŞK
0
AŞK
İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
COOL COOL
0
COOL
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
GIF
GIF Formatı
Send this to a friend