PlayStation 5

2 dk


0
7 Paylaşım

PlayStation 5

Sony, PlayStation 5‘in yanı sıra Gran Turismo 7 ve Spider-Man: Miles Morales gibi yeni oyunları da ortaya koydu. 

Sony Perşembe günü PlayStation 5‘in tasarım dilini ve yeni nesil konsola gelecek olan oyun serisini açıkladı. Duyuru, dünya çapında milyonlarca insan tarafından izlenen bir saatlik dijital sadece etkinlik sırasında yapıldı.

Japon teknoloji devi PlayStation 5’in iki modelini gösterdi: 4K Blu-Ray sürücülü normal bir model ve disk sürücüsünü içermeyen bir “Dijital Sürüm”. PlayStation 5, hibrit bir konsol olan Nintendo Switch’in aksine dikey veya yatay olarak yerleştirilebilir. PS5, yeni nesil DualSense denetleyicisiyle gelecek.

PlayStation 5‘in tasarımı fütüristik görünüyor, Sony‘nin amiral gemisi konsolunu Microsoft’un yaklaşmakta olan Xbox Series X’inden ayırmasına yardımcı olacak bir şey. PS5’i eşleştirmek bir kamera, kulaklık ve uzaktan kumanda dahil olmak üzere bir dizi aksesuar olacak. Sony, PS5’in fiyat veya kesin çıkış tarihini henüz açıklamadı. Aksesuarların fiyatı şu anda bilinmemektedir.

PlayStation 5

PlayStation 5‘in tasarımı oldukça fütüristik bir havaya sahiptir.

Sony, rakibi Microsoft gibi, 2020 Tatil sezonunda gerçekleşecek olan lansman öncesinde konsolunda yavaşça hype oluşturuyor. Mart ayında PlayStation lider sistem mimarı Mark Cerny, yeni konsolun AMD’nin 7nm sürecine ve özel bir AMD RDNA 2 tabanlı GPU’ya dayanan sekiz çekirdekli bir CPU’ya sahip olacağını doğruladı. RAM açısından PS5, 16GB GDDR6 RAM’e sahip olacak. Geleneksel sabit sürücüye sahip PS4’ün aksine PS5, katı hal sürücüsü (SSD) ile birlikte gelir. PlayStation 5  ayrıca 8K görüntü, 120Hz hızında 4K görüntüleri ve 3D sesi destekleyecektir. Ve evet, PS5, PS4 oyunlarıyla geriye dönük olarak uyumlu olacak.

PS5 SSS: Sony’nin yeni nesil konsolu hakkındaki tüm sorularınız cevaplandı

Bir saatlik bir canlı yayın sırasında Sony, PlayStation 5 için Spider-Man: Miles Morales ve Gran Turismo 7 dahil olmak üzere bir ton oyun tanıttı.

İşte PS5’e gelen birkaç yüksek profilli oyunlara bir göz atın

Grand Turismo 7

Polyphony Digital, PS5 için yeni bir Gran Turismo yarış oyunu geliştiriyor. Yeni başlıkta, oyuncuların yarış kazanarak yeni arabalar kazanmalarını ve özelleştirmelerini sağlayan bir kampanya modu bulunuyor. Sony, çıkış tarihini henüz açıklamadı.

 

Örümcek Adam: Miles Morales

Insomniac tarafından geliştirilen Spider-Man: Miles Morales bu yılın sonunda yayınlanacak. Bu PlayStation 5 için geliştirilen yepyeni bir Örümcek oyunu. Oyunda Spider-Man: Into the Spider-Verse, 2018’de yayınlanan animasyonlu bir film olan Miles Morales bulunuyor.

 

Resident Evil 8

Resident Evil 8: Köy, PlayStation 5 için duyurulan büyük AAA başlığı. Survivor korku oyunu “Resident Evil 7” nin devamı. Başlık 2021’de yayınlanacak.

 

Horizon Forbidden West

Guerrilla Games tarafından geliştirilen Horizon Forbidden West, kıyamet sonrası bir dünyada geçen açık dünya aksiyon oyunu Horizon Zero Dawn’ın devamıdır. Oyun Amerika’nın yeni sınırlarını keşfedecek Aloy adlı genç bir kıza sahiptir. Horizon Forbidden West henüz kesin bir çıkış tarihine sahip değil.

https://sosyalgo.net/unlu-fenomen-caner-calisir-hayatini-kaybetti/

Ünlü fenomen Caner Çalışır hayatını kaybetti!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
7 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

BERBAT BERBAT
0
BERBAT
KOMİK KOMİK
0
KOMİK
ÖFKE ÖFKE
0
ÖFKE
AŞK AŞK
0
AŞK
İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
COOL COOL
0
COOL
admin

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
GIF
GIF Formatı
Send this to a friend